جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   مهدی زارعی رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر: حوضچه قایقرانی بوشهر بزرگترین پیست کشور خواهد شد/ 6 شهرستان استان بوشهر در قایقرانی فعال هستند

   

رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر از تخصیص اعتبار برای ساخت پیست قایقرانی در بوشهر خبر داد و گفت: با حضور معاون وزیر ورزش و همکاری استانداری بوشهر، بزرگترین مرکز ورزش های آبی و پیست قایقرانی به طول 2200 متر ساخته خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مهدی زارعی رئیس جوان هیات قایقرانی بوشهر با حضور در راس این هیات پس از چندین سال، بوشهر را به عنوان یکی از فعال ترین هیات های قایقرانی مطرح کرده و امیدوار است با تلاش و زحمات مجموعه هیات روزهای موفق بوشهر در سال های گذشته تکرار شود.
زارعی با اشاره به فعالیت بیش از 1000 ورزشکار در هیات قایقرانی بوشهر اظهار داشت: در حال حاضر 6 شهرستان استان بوشهر هیات قایقرانی فعال دارند و ما در رشته های روئینگ، آبهای آرام، دراگون بوت و اسلالوم فعال هستیم و به زودی فعالیت کانوپولو نیز آغاز خواهد شد. به طور متوسط در هر هیات شهرستان بالغ بر 100 تا 150 ورزشکار فعالیت می کنند. اکنون علاوه بر بوشهر، شهرستان های دیلم، گناوه، تنگستان، کنگان و عسلویه هیات قایقرانی دارند و به طور مرتب تمرینات انجام می شود.
وی در خصوص افتتاح مجموعه ورزش های آبی بوشهر گفت: خوشبختانه کار بسیار بزرگی در بوشهر در حال انجام است و از این بابت باید از حمایت مسئولان ورزش کشور و مسئولان استانی قدردانی کنم. بودجه 33 میلیاردی حوضچه قایقرانی بوشهر با حضور معاون وزیر ورزش مصوب شد. این مرکز پس از تکمیل به بزرگترین پیست قایقرانی کشور تبدیل می شود و می توانیم مسابقات مهم بین المللی را میزبانی کنیم.
رئیس هیات قایقرانی میزبانی مسابقات و برگزاری رقابت های استانی را از برنامه های این هیات عنوان و بیان کرد: امسال لیگ استانی را آغاز کردیم و این مسابقات در 3 هفته برگزار شد. به علاوه تقریبا در طول هر سال از زمان حضورم در هیات حداقل یک مسابقه را در سطح بین المللی یا ملی میزبانی کردیم. امسال هم میزبان مسابقات قهرمانی جوانان و المپیاد استعدادیابی آبهای آرام در بخش مردان بودیم.
وی از برنامه هیات استان برای استعدادیابی از طریق مدارس خبر داد و گفت: برای ترم زمستانی هیات قایقرانی برنامه داریم و با جذب یکی از ملی پوشان سابق و متخصص استعدادیابی به عنوان مسئول استعدادیابی و آموزش استان استفاده می کنیم. نامه نگاری ها با مدارس انجام شده و به در چند روز آینده با حضور در مدارس بچه های مستعد را جذب خواهیم کرد.
زارعی در پایان در خصوص انتخابات و رئیس آینده فدراسیون قایقرانی تاکید کرد: به نظرم رئیس فدراسیون باید به استان ها توجه ویژه داشته باشد. ضمن اینکه تمرکززدایی و ایجاد کمپ در نقاط مختلف کشور و استفاده از ظرفیت مربیان استانی می تواند یکی از راه های پیشرفت قایقرانی در ایران باشد. امیدوارم هر کدام از کاندیداها که نهایتا سکان هدایت فدراسیون را بر عهده می گیرد، نگاه خاصی به هیات ها داشته باشد.

 

 


١٣:٥٥ - سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧ عدد : ٦٨٥١ تعداد نمایش : 210خروج