جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


کتایون اشرف: اولین دوره مسابقات اسلالوم زیر 23 سال و جوانان آسیا به میزبانی ایران برگزار می شود

رئیس کمیته اسلالوم فدراسیون قایقرانی از قرار گرفتن مسابقات آسیایی رودخانه کرج به عنوان رقابت های رنکینگ فدراسیون جهانی خبر داد.
کتایون اشرف در خصوص مسابقات اسلالوم قهرمانی آسیا جوانان و زیر 23 سال گفت: با بازدید و تایید ساکچای رئیس کمیته اسلالوم کنفدراسیون قایقرانی آسیا، رودخانه کرج در استان البرز میزبان اولین دوره این مسابقات شد.
وی ادامه داد: پس از بررسي هاي لازم و با توجه به پتانسيل هاي موجود در منطقه و فدراسيون قايقراني ايران با برگزاري اين مسابقات و پيشنهاد ساکچای و تایید فدراسيون جهاني قايقراني اين مسابقات با عنوان رنكينگ فدراسيون جهاني و قهرماني آسيا برگزار خواهد شد.
اشرف افزود: این اولین بار است که یک مسابقه قاره ای با این شرایط برگزار می شود و نشان می دهد ما توانستیم اعتماد فدراسیون جهانی را با توجه به پتانسیل موجود و کسب استانداردهای لازم جلب کنیم.
رئیس کمیته اسلالوم در خصوص نحوه برگزار مسابقات تاکید کرد: با توجه به قرارگیری مسابقات در سایت فدراسیون جهانی و رسمیت یافتن آن، رقابت ها با حضور نماینده فدراسیون جهانی و ثبت رکورد ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان برگزار خواهد شد.
اشرف در خصوص اهمیت این مسابقات اظهار داشت: نتايج اين مسابقه به صورت زنده بر روي سايت فدراسيون جهاني قايقراني قرار خواهد گرفت و ICF تنها در خصوص مسابقاتی که از اهميت بالا برخوردار هستند، این کار را انجام می دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به تایید قایق ساخت ایران در مسابقات جهانی سال گذشته، ما در مسابقات قهرمانی آسیا از قایق ایرانی استفاده خواهیم کرد.
اشرف از برگزاری کمپ استعدادهاي درخشان و توسعه و گسترش اسلالوم همزمان با برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی کشورمان خبر داد و بیان کرد: ما میزبان این کمپ تحت نظر فدراسیون جهانی با حضور 20 مربی و ورزشکار از کشورهای مختلف آسیایی خواهیم بود.
وی در خصوص حضور تیم ایران در رقابت ها عنوان کرد: ما در هر دو بخش آقایان و بانوان و در مواد کایاک و کانو به صورت کامل شرکت خواهیم کرد.
اشرف خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با توجه به اعتماد فدراسیون جهانی میزبان خوبی برای اولین دوره مسابقات قهرمانی اسلالوم قهرمانی زیر 23 سال و جوانان آسیا باشیم.
مسابقات اسلالوم قهرمانی زیر 23 سال و جوانان آسیا 9 تا 12 مهرماه به میزبانی رودخانه کرج در استان البرز برگزار خواهد شد.

 

 


١٠:٠٦ - شنبه ١٢ خرداد ١٣٩٧ عدد : ٦٥٨٣ تعداد نمایش : 231خروج